راه حل ها

ردیابی آنلاین خودرو (دزدگیر ماهواره ای)

ردیاب آنلاین خودرو : ( مدیریت ناوگان - ردیاب ماهواره ای – دزدگیر ماهواره ای – جی پی اس خودروئی )

ردیابهای آنلاین خودروئی (GPS) در حقیقت نوعی پل ارتباطی هستند که اطلاعات مکانی شامل طول و عرض جغرافیائی را از ماهواره های مکان یاب دریافت و سپس آن را از طریق بستر GPRS به سرورهای از پیش تعییین شده ارسال می کنند. نحوه دریافت اطلاعات مکانی از ماهواره های مکان یاب بواسطه وجود ماژول GPS در مدار دستگاه بوده که این ماژول بواسطه یک آنتن GPS با ماهواره ها در ارتباط است . آنتن GPS برای بر قراری ارتباط با ماهواره و دریافت اطلاعات از آن باید حداقل 4 ماهواره را بطور همزمان رویت کند در غیر اینصورت امکان اتصال وجود ندارد. برخی از شرکتهای سازنده جهت برقراری یک ارتباط مطمئن و پایدار ، آنتن GPS را روی داشبورد یا سقف و یا جائی که زیر آسمان و در دید مستقیم اجسام آسمانی باشد قرار می دهند . اشکالی که در این مواقع بوجود می آید دسترسی افراد غیر مسئول به آنتن دستگاه می باشد . مشکلاتی همچون بریدن سیم آنتن یا پوشاندن آنتن با اجسام فلزی که باعث عدم عملکرد صحیح و یا قطع ارتباط دستگاه می گردد .

گروه فنی مهندسی فانوس جهت رفع این مشکل اقدام به ارائه آنتن های GPS با قدرت سیگنال بالا و قابلیت نصب در زیر داشبورد بطور مخفیانه و خارج از دسترس افراد نموده که در این حالت هیچ اختلالی در ارسال اطلاعات بوجود نخواهد آمد . دستگاه ردیاب پس از برقراری یک ارتباط صحیح و پایدار با ماهواره های مکان یاب لازم است از بستری امن و فراگیر اطلاعات دریافتی خود را به سرورهای مشخص ارسال نماید. چنین بستری را می توان از طریق سیم کارتهای مخابراتی موجود بدست آورد . سیم کارتها دارای بستری به نام GPRS هستند که این بستر ، امن ، فراگیر و سیار می باشد و از هر حیث برای این منظور ایده آل می باشد . یک دستگاه ردیاب از طریق ماژولی به نام GSM قابلیت اتصال به شبکه های مخابراتی را پیدا می کند .  ماژول GSM دارای یک آنتن است که لازمه اتصال به شبکه های تلفن همراه بوده و در دو نوع داخلی و خارجی موجود می باشند. اشکال عمده ای که در کلیه دستگاههای ردیاب بوجود می آید قطع ارتباط دستگاه با شبکه مخابراتی به دلیل ورود خودرو به نقاط کور (نقاطی که سیم کارت آنتن ندهد) می باشد که در این حالت ارسال اطلاعات دچار وقفه می گردد . گروه فنی مهندسی فانوس جهت رفع این مشکل دستگاههای خود را مجهز به حافظه جانبی کرده است که در مواقع قطع ارتباط شبکه های مخابراتی کلیه اطلاعات دریافتی از ماهواره های مکان یاب تا مدت 2 ماه در آن ذخیره شده و پس از برقراری ارتباط ، کلیه اطلاعات موجود در حافظه دستگاه به سرور ارسال شده و کاربران تحت هیچ شرایطی اطلاعات خود را از دست نمی دهند یا به اصطلاح فنی پارگی اطلاعات اتفاق نمی افتد. پس از ارسال اطلاعات به سرورهای شرکت فانوس ، اطلاعات مذکور آنالیز شده و از طریق نرم افزار مدیریت ناوگان ، کلیه کاربران قادرند خودرو یا خودروهای خود را در سراسر کشور ردیابی کنند . از دیگر مشخصه های ردیاب های گروه فنی مهندسی فانوس ارسال اطلاعات بر اساس 3 پارامتر مسافت، زمان و زاویه می باشد . توضیح اینکه هر دستگاه نقاط مکانی خود را به عنوان مثال بر اساس هر 1000 متر ، 10 دقیقه و 10 درجه ارسال می کند. در واقع هر خودرو از زمان شروع حرکت ، نقاط مکانی خود را  با اشتراک این 3 پارامتر ارسال می نماید . به این ترتیب که اگر پس از ارسال هر نقطه هر کدام از 3 پارامتر فوق زودتر اتفاق بیفتد ، نقطه بعدی ارسال می گردد. یکی ار مهمترین بارزه های ردیابهای شرکت فانوس وجود ماژول مربوط به پارامتر زاویه است چراکه این پارامتر نه تنها باعث انطباق هرچه بیشتر مسیرهای طی شده ی خودرو روی نقشه می شود  بلکه باعث محاسبه دقیق کیلومتر کارکرد خودرو و صرفه جوئی چشمگیر در هزینه های شارژ سیم کارت می گردد .

برخی ردیابها که فاقد پارامتر زاویه هستند برای جبران فقدان این پارامتر ، دو پارامتر دیگر را به قدری کاهش می دهند که کاربران از نظر انطباق مسیر بر نقشه و محاسبه کیلومتر کارکرد راضی شوند اما اشکال آن جائی است که در این حالت به دلیل تراکم نقاط هزینه شارژ سیم کارتها به طور چشم گیری افزایش یافته و اصلاً مقرون به صرفه نیست .

از نکات قابل توجه و تامل دیگری که حائز اهمیت است نرم افزاری است که کاربران این دستگاهها از طریق آن خودرو یا خودروهای خود را ردیابی می کنند .  از بارزه های گروه فنی مهندسی فانوس ارائه نرم افزار فارسی  و کاملاً تولید داخل بوده که کلیه مراحل تولید آن در داخل کشور و توسط تیم برنامه نویسی شرکت فانوس تهیه شده است . از این حیث این شرکت هم از نظر قیمت های ارائه شده و هم از نظر خدمات نرم افزاری به نوعی بی رقیب است . چون این امکان را دارد که در هر زمان نرم افزار خود را با نیازهای مصرف کنندگان ایرانی تطبیق نموده و بروز کند . این در حالیست که نرم افزارهای خارجی علی رقم ترجمه شدن به زبان فارسی علاوه بر گرانی قیمت امکان بروز رسانی و تغییر منوها و امکانات را ندارند و بصورت یک پکیج غیر قابل تغییر ارائه می گردند. همچنین تعداد کثیری از این نرم افزارها به سرورهای خارج از ایران متصلند که این امر از نظر امنیتی و خدمات پشتیبانی مطلوب نیست . گروه فنی مهندسی فانوس افتخار دارد که با تکیه بر دانش فنی و متخصصان توانمند خود و با راه اندازی سرورهای داخلی، آرامش ، سرعت بالا و پشتیبانی سریع را به کاربران خود ارائه نماید. نگاهی به رزومه کاری این شرکت گویای توان فنی و اجرائی متخصصان گروه فنی مهندسی فانوس می باشد.

همچنین علاقه مندان می توانند جهت شناخت و بررسی بیشتر نسخه DEMO  نرم افزار را از قسمت  دانلودها در وب سایت رسمی شرکت فانوس fanus-co.com دریافت کنند.

ارتباط سریع

شرکت فنی مهندسی فانوس رادار سپاهان

اصفهان

خیابان چهارباغ خواجو ، ساختمان سمسار

تلفن : 03132732753

فکس: 03132732753-داخلی20

Email: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید